سه تا چهار سال بهترین سن برای فرستادن کودک به مهدکودک

سن مناسب برای فرستادن کودک به کودکستان به عوامل مختلفی بستگی دارد.

کودک به طور طبیعی تا حدود 2 سالگی ممکن است دچار اختلال اضطراب جدایی شود و بهتر است که نزدیک به مادرش بماند. و اگر شما مادر شاغلی هستید و زمان کافی برای نگهداری، رشد و پرورش کودک خود را ندارید بهتر است به جای منزل مادربزرگ و اقوام به مهدکودک رفته و در یک محیط اجتماعی قرار بگیرد با این کار به پرورش مهارت های کودکان کمک کرده، روابط اجتماعی او را تقویت میکنند و او از آموزش‌های قبل ورود به دبستان بهره‌مند میگردد. اما از آنجاییکه کودک در این فضا امکان ارتباط و بازی با هم سالان خود را دارد حتی خانواده هایی که شاغل نیستند نیز، ترجیح می‌دهند کودک خود را به مهدکودک بفرستند.

در سنین سه تا چهار سال کمتر شاهد احتمال اختلال اضطراب جدایی در کودکان خواهید بود.

بسیاری از کودکان در سنین سه تا چهارسال از مهارت های علمی، جسمی، ذهنی و آمادگی لازم برای حضور در مهد کودک برخوردار هستند. 

مهارت های لازم برای فرستادن کودک به مهد

  • توانایی انجام مراقبت از خود
  • کسب مهارت های اجتماعی
  • آمادگی لازم برای جدا شدن از والدین
  • توانایی لازم برای انجام بازی های گروهی
  • توانایی لازم برای دفاع از خود

مزایای رفتن به مهد کودک

مهدکودک بستر مناسبی برای رشد، پرورش و همچنین آموزشهای متناسب با سن کودک شما می‌باشد.

فرستادن کودک به مهدکودک تسهیل در رشد اجتماعی ( کودک یاد می‌گیرد چگونه با کودکان هم سن خود و همینطور با مربیان تعامل کند.)، تقویت رشد همه جانبه، کاهش اضطراب جدایی، و اولین فرصت برای تجربه اســتقلال کودکان از مادر می‌شود. فرستادن کودک به مهدکودک به پرورش قوای ذهنی و همینطور مهارت‌های جسمانی وی کمک می‌کند. کودک با قرار گرفتن در محیط مهد کودک برای مدرسه رفتن و ورود به  اجتماع بزرگتر آماده می‌شود

اگر به نظر می آید که کودک از رفتن به مهدکودک می ترسد، باید او را به تدریج با محیط جدید آشنا کرد. 

 در اولین روزهای حضور کودک در مهد، مادر یا پدر می توانند همراه کودک باشند و نزدیک او بمانند تا زمانی که کودک مشغول بازی است. آنها هر روز می توانند مدت بیشتری در مهد بمانند تا اینکه کودک با آرامش و اضطراب جدایی کمتری این دوران را سپری کرده و جذب مهدکودک شود.

https://cmind.ir/
سه تا چهار سال

در بهترین مهدکودک بلوار فردوس گلسان ، ما از یادگیری لذت می بریم، اعتماد به نفس را تشویق می کنیم و زندگی را دوست داریم!  ما در خانه خلاقیت در یک محیط شاد و جذاب 

 در کنار شما عزیزان هستیم تا کمک کنیم که مهارتهای زندگی ارزشمندی را به کودک خود بیاموزید.

 اگر فکر می‌کنید فرزندتان در خانه خلاقیت، مهدکودک و پیش دبستان گلسان لذت می‌برد، لطفاً فرصت را از دست ندهید و با ما همراه شوید.

خانه خلاقیت

با مهدکودک و پیش دبستان گلسان در تماس باشید

مهدکودک و پیش دبستانی گلسان

09100948585 – ۰۲۱۴۴۰۸۰۵۸۹